خانه / پروژه های تحقیقاتی / فرکانس متر ۱ مگاهرتز

فرکانس متر ۱ مگاهرتز

در پروژه فرکانس متر ۱ مگاهرتز، از میکروکنترلر ATMEGA8A به همراه یک نمایشگر کاراکتری ۱۶*۲ استفاده شده است .

هدف اصلی در این پروژه اندازه گیری میزان فرکانس سیگنال ورودی با دقت یک هرتز و نمایش آن بر روی السیدی می باشد. رنج اندازه گیری این فرکانس متر از ۱ هرتز الی ۱۰۰۰۰۰۰ هرتز (۱ مگاهرتز) می باشد. سیگنال ورودی در این فرکانس متر ۱ مگاهرتز، می تواند شامل شکل موج های مربعی، سینوسی و دندان اره باشد.

نحوه کارکرد علمی پروژه فرکانس متر ۱ مگاهرتز، بدین صورت می باشد که توسط تایمر صفر زمان دقیق ۱ ثانیه اندازه گیری می شود و توسط تایمر ۱ که در حالت کانتر قرار دارد فرکانس ورودی که به پایه کانتر متصل می باشد داده میشود و تعداد پالس های ورودی که کانتر تشخیص می دهد هر ۱ ثانیه یکبار شمارش شده و نتیجه فرکانس پالس ورودی خواهد بود که نهایتاً بر روی نمایشگر نشان میدهد .

طراحی سخت افزاری و نرم افزاری پروژه فرکانس متر ۱ مگاهرتز، به منظور کاربری صنعتی بوده و عملکرد آن در محیط های صنعتی، کاملا مورد تایید می باشد. با این حال این فرکانس متر می تواند به عنوان یک پروژه تحقیقاتی نیز مورد استفاده قرار گیرد .

برنامه نویسی فرکانس متر ۱ مگاهرتز به زبان C تحت کاپایلر CodeVision AVR صورت گرفته است. در برنامه نویسی این پروژه سعی شده تا برنامه آن به نحوی آماده شود که علاوه بر بهینه بودن، از ساختار منطقی و منظمی تبعیت نماید و بدین منظور بیشتر کدها در قالب توابع فرعی و یک سری کتابخانه های اختصاصی همراه با کامنت داخل کدها، می باشد .

عنایت داشته باشید که در صورت درخواست، ما میتوانیم هر نوع تغییراتی را در پروژه فرکانس متر ۱ مگاهرتز اعمال نمائیم یا حتی این پروژه را بصورت ترکیبی با پروژه های دیگر به کار گیریم .

 

 • قیمت
 • ابعاد
 • کد پروژه
 • سفارش پروژه
 • پشتیبانی
برد مونتاژ شده = ۶،۸۰۰،۰۰۰ ریال
سورس کامل پروژه = ۴،۰۰۰،۰۰۰ ریال
طول = ۸۵ میلی متر
عرض=۱۰۰ میلی متر

ویژگی های بارز این محصول

قابلیت استفاده بصورت پرتابل
امکان بروزرسانی این محصول
پیشتیبانی این محصول
هماهنگی PCB با قاب
طراحی صنعتی پروژه
امکان تولید انبوه پروژه
کیفیت برنامه نویسی
امکان اعمال تغییرات
تحویل سورس کامل
کاربردی بودن پروژه

مجموع

ویژگی هایی که ما به این محصول نسبت می دهیم

امتیاز کاربران: 4.7 ( 3 رای)
لینک کوتاه:

درباره افشین علیزاده

مرا به عنوان یک علاقه‌مند به رشته های برق و کامپیوتر بشناسید‌. بدیهی است در دنیایی زندگی می‌کنم که از دریای بی‌کران علایقم‌، فقط قطراتی اندک نصیبم می‌شود. معتقدم مهندسی یعنی «خلاقیت»‌ در کار بردن علوم و فنون به منظور طراحی و یا توسعه ساختارها، و همواره سعی کرده ام تا در این مسیر دشوار قدم هایی هر چند کوچک بردارم. به لحاظ تحصیلی نیز هم اکنون دانشجوی دکترای تخصصی (Ph.D) مهندسی برق قدرت گرایش الکترونیک قدرت، در تهران می باشم.

۸ نظر

 1. سلام
  این دستگاه در فرکانس یک مگاهرتز چند هرتز خطا داره؟

  • طراحی این دستگاه بیشتر برای فرکانس های بالای یک مگاهرتز تا یک گیگاهرتز می باشد. در فرکانس ۱ مگاهرتز به شرط دامنه ثابت سیگنال خطای دستگاه زیر ۰٫۴ درصد می باشد.

 2. ابوالفضل

  امکانش هست duty cycle رو هم مورد محاسبه قرار بده و اگر اندازه گیری فرکانس رو در نهایت به ۱۵ مگاهرتز محدود کنیم هزینه تموم شده مدار به چه شکل میشود ؟؟؟

 3. علی فخرآبادی

  سلام آقای علیزاده،
  من یه دونه از این فرکانس متر رو با یه سیگنال ژنراتور که دارای خروجیهای مربعی، سینوسی و مثلثی باشد (با فرکانس ۱ هرتز الی ۱۰۰ کیلو هرتز) به صورت ترکیبی ، نباز دارم ، چه جوری باید سفارش بدم ؟

 4. بهاروندی

  با سلام
  دامنه ولتاژ این فرکانس متر چقدر می باشد …؟ برای چه نوع فرکانسی طراحی شده است ..؟

  • در این پروژه دامنه ولتاژ ۵ ولت بوده و قابلیت اندازه گیری سیگنال های سینوسی و مربعی را نیز دارا می باشد. البته در صورت درخواست، دامنه سیگنال قابل تغییر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *